Turniej ekologiczny „Czysta woda- zdrowia doda”

W dniach 12-13.05. 2016 w Przedszkolu Miejskim nr 20 odbywał się Turniej Ekologiczny dla przedszkolaków pod hasłem „Czysta woda – zdrowia doda”.
Uczestniczyło w nim dwanaście gorzowskich przedszkoli. Naszą placówkę reprezentowały dzieci uczęszczające na zajęcia koła przyrodniczego „Mali przyrodnicy”. Zawodnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą na temat form występowania wody w przyrodzie, sposobów racjonalnego wykorzystywania jej zasobów, a także zasad segregacji odpadów komunalnych w naszym mieście. Zadaniem drużyn było również zaprezentowanie komisji konkursowej swoich artystycznych zdolności. Nasi wychowankowie zaśpiewali piosenkę „Mamo, tato wolę wodę” i wykonali kreatywne zadanie – z narysowanych na brystolu kropelek stworzyli zabawną trzyosobową rodzinkę. Wiele radości dostarczyło przedszkolakom „oczyszczanie stawu z rybkami” , czyli usuwanie papierków z tekturowej tacki za pomocą ust i słomki. Dużą atrakcją turnieju był także pokaz ekologicznej mody. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się barwnym kreacjom, wyczarowanym z różnego typu odpadów.
Udział w turnieju był dla naszych milusińskich nie tylko sprawdzianem ich wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą.

Wanda Dynkwald