Ślady w procesie cz.1

Dnia 11.10.2016r. w grupie Kangurków odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu edukacyjnego pt. „Ślady
w procesie” organizowanym przez Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp. i Regionalne Centrum Animacji
w Zielonej Górze. Dzieci zobaczyły, że ślady przeszłości sięgają nie tylko prehistorii- kiedy to żyły dinozaury, ale też niedalekiej przeszłości. Przedszkolaki odkryły starą skrzynię, w której schowane były stare zabawki, ubrania i zdjęcia rodzinne sprzed wielu lat.
Kangurki wykonały odciski/ślady swojej ulubionej zabawki w glinie i odlew gipsowy powstałych śladów. Podczas warsztatów miała miejsce również sesja fotograficzna, na której fotograf Sławek Sajkowski wykonał zdjęcia portretowe dzieciom z ich zabawkami.
Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla naszych przedszkolaków. Mogli oni bowiem rozwinąć swoją twórczość
i kreatywność oraz poznać bardzo ciekawą technikę odlewu.

Bardzo dziękujemy głównej organizatorce warsztatów-Pani Agnieszce Kowalskiej-Kucharczyk, Panu Bartkowi Grudzińskiemu oraz Panu Sławkowi Sajkowskiego za dzień pełen wrażeń. Z niecierpliwością oczekujemy na następne, które już za dwa tygodnie w siedzibie MOS-u.

Anna Sywiec

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”.