Sianie rzeżuszki

W marcu rozpoczęliśmy w przedszkolu przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji przedszkolaki, w swoim ogródku grupowym, posiały rzeżuchę. Dzieci wykonywały kolejne etapy siania i sprawiało im to wiele radości. Rzeżucha jest symbolem odradzającego się życia i sił witalnych. Wszystkie dzieci powinny uczyć się tradycji i kultury, w której dorastają, a sianie rzeżuchy to jedna z najbardziej popularnych tradycji. Pamiętając o tym, co należy robić, aby nam urosła, będziemy o nią dbać, aby pięknie ozdobiła nasze wielkanocne koszyczki, a także naszą salę.

Agata Tumicka