Papierowy teatr Kamishibai

Zajęcia, na które udaliśmy się 6 kwietnia do Biblioteki Pedagogicznej było prezentacją bajki czytanej przy wykorzystaniu papierowego japońskiego teatru Kamishibai. W trakcie zajęć prowadzonych przez panią Maję Wilczewską dzieci mogły obejrzeć i wysłuchać bajkę Nathalie Dargent „Mój przyjaciel Kemushi” pięknie zilustrowaną przez Mandan Sadat. Jest to opowiadanie o przemianach w przyrodzie wraz ze zmieniającymi się porami roku. Kemushi znaczy po japońsku gąsienica. Kiedy owocowe drzewa przekwitają Kemushi staje się pięknym motylem. Stworzenie, które z brzydkiej larwy przemienia się w pięknego motyla został przepięknie, bardzo poetycko wykorzystany, zarówno w ilustracjach jak i w tekście. W części warsztatowej dzieci wykonały pracę plastyczną zainspirowaną czytaną bajką. Zajęcia z wykorzystaniem papierowego teatrzyku wzbudziły wielkie zaciekawienie wśród dzieci.

Joanna Korosteńska