„Nie rozmawiam z nieznajomym”

Dnia 23.10.2018 odbyło się kolejne już spotkanie z funkcjonariuszami Policji z wydziału ruchu drogowego oraz prewencji w ramach realizacji programu „ Bezpieczny przedszkolak idzie do szkoły” . Tym razem podczas zajęć omawialiśmy tematykę „ Nie rozmawiam z nieznajomym”. Zajęcia rozpoczęliśmy od burzy mózgów „ Kto to jest obcy?” Wspólnie doszliśmy do wniosku, że obcy to także osoba, którą jednocześnie znamy. Dzieci poznały praktyczne sposoby jak należy zachować się kiedy podejdzie do nas ktoś obcy.

Natomiast we wtorek (23 października) spotkali się z przedszkolakami ponownie, aby przekazać im cenne informacje jak zachować się w kontakcie z nieznajomym. Podczas spotkania uświadomiono im zagrożenia jakie może nieść ze sobą kontakt z obcym, a także zwrócono uwagę na podejrzane zachowania nieznajomych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w scenkach obrazujących kontakt z osobą obcą, aktywnie włączając się w dyskusję, dzieląc się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. W trosce o edukację dzieci w zakresie kształtowania właściwych postaw zachowań w wieku wczesnoszkolnym w następnych miesiącach planowane są kolejne spotkania.

Kinga Fołta