Nasi rodzice czytają dzieciom

Od wielu lat w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” zapraszamy rodziców lub innych członków rodzin oraz absolwentów naszego przedszkola do czytania przedszkolakom w naszej placówce.
Pragniemy od najmłodszych lat zaszczepić dzieciom miłość do literatury, rozwinąć ich wyobraźnię i wrażliwość poprzez codzienne czytanie, wizyty w bibliotece i wypożyczanie książek do domu (najstarsza grupa) oraz zapraszanie rodziców i gości do czytania dzieciom w grupach. Zaangażowane w czytanie osoby zostają członkami Klubu Czytających Rodziców.
Od marca Klub zaczął działać bardzo prężnie. Grupę starszaków w pierwszym tygodniu marca odwiedziła mamusia Wojtka i przeczytała im „Bajkę bez obrazków”, która okazała się bardzo interesująca, mimo braku ilustracji.
W drugim tygodniu mamusia Malwinki przyniosła Skarbnicę Bajek i przeczytała dzieciom baśń Braci Grimm „Stańcowane pantofelki”.
Dziękujemy bardzo za odwiedziny i zapraszamy inne osoby do czytania dzieciom.

Dzień i godzinę dostosujemy do państwa możliwości.

Joanna Korosteńska