KÓŁKOWE MIASTO

III warsztaty II edycji SZTUKO(S)TWORÓW odbyły się 8 stycznia 2016 w Miejskim Ośrodku Sztuki przy ul. Pomorskiej.
Tym razem odwiedziliśmy „Kółkowe miasto”.
Celem zajęć było:
– pobudzenie wyobraźni i kreatywności,
– rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych dziecka,
– stworzenie prostych form przestrzennych,
– rozwijanie umiejętności współpracy.

Na wstępie dzieci obejrzały prezentację przedstawiającą różne budowle na bazie koła.
Następnie na ogromnym arkuszu brystolu dzieci rysowały mazakiem koła różnej wielkości, wykorzystując do tego szablony, pokrywki, plastikowe pojemniki po jogurtach i śmietanie oraz wiaderka różnej wielkości..
Narysowane koła dzieci zmieniały w domki za pomocą kredek.
Zgromadzone rolki po papierze również zamienialiśmy w domki, łącząc je za pomocą kleju, wycinając otwory i dorysowując właściwe elementy.
W ten sposób dzieci stworzyły przestrzenną makietę miasta wykorzystując różnego rodzaje koła i walce.
Jak zwykle nasze starszaki były mocno zaangażowane w pracę i widać było jak wielką radość sprawia im działalność artystyczna.