Kangurki w Owczogrodzie- żywa lekcja przyrody

28 września nasze przedszkolaki z grupy „Smerfy” i „Kangurki” miały okazję stanąć oko w oko z owcami, a w dodatku nakarmić owieczki ich ulubionym przysmakiem, czyli chlebem. A wszystko to działo się w gospodarstwie państwa Pękalskich w Rudnicy, którzy każdą owcę obdarzyli imieniem, a ich ulubienicą jest owieczka Ewcia.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści pani Agnieszki o zwyczajach i upodobaniach owiec. Z zachwytem obejrzały pokaz zaganiania owiec przez psa Jaffa rasy Border Collie.
Wspaniałą zabawą dla dzieciaczków było szukanie złotego runa w labiryncie balotów -belek siana. Natomiast kiełbaski pieczone na ognisku smakowały wybornie. Każdy przedszkolak mógł się wykazać kreatywnością podczas tworzenia pamiątki z wełny, którą zabrał do domu. To były wspaniałe chwile zabawy i nauki dla nas wszystkich.

Joanna Korosteńska

 

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>