Jasełka

W piątek, 18 grudnia o godzinie 15.15 odbyło się spotkanie z rodzicami w grupie „Kangurków”.
Na to spotkanie nasze przedszkolaki przygotowywały się od kilku tygodni, ucząc się ról i kolęd do przedstawienia jasełkowego. Wszystkie dziewczynki chciały być aniołkami, więc wybrałyśmy taki scenariusz, aby spełnić ich marzenia.
Kangurki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Za sprawą naszych małych aktorów na chwilę wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem.
Rodzice chętnie zaangażowali się w przedstawienie i wspólnie z dziećmi śpiewali tradycyjne polskie kolędy, przeżywając magię świąt.
Piękna scenografia i stroje dzieci nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty charakter i nastrojowy klimat.

Po przedstawieniu zaprosiliśmy zebranych gości wraz z dziećmi do wykonania aniołków z butelek, kulek styropianowych, łańcuchów, lamety, brystolu. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy, wykazując się niezwykłą pomysłowością. . Każdy aniołek był wyjątkowy, niepowtarzalny i z pewnością aniołki będą stanowiły świąteczną dekorację w domach.
I tak spotkanie pozwoliło nam poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną radości, bliskości i rodzinnego ciepła.