Gorzów Wielkopolski dawniej i dziś

W dniu 20 marca grupę „Kangurków” odwiedził niezwykły gość- Pani Krystyna Zwolska – babcia naszej Agnieszki, która od wielu lat pasjonuje się fotografiką, a także interesuje się historią naszego miasta. Specjalnie dla naszych dzieci przygotowała ona pokaz zdjęć przedstawiających powojenny oraz współczesny obraz Gorzowa. W jej fotorelacji pojawiły się zdjęcia zabytków, ciekawych miejsc i postaci, których działania przeszły do lokalnej historii. „Kangurki” dowiedziały się także, że kiedyś istniało kąpielisko nad Wartą, gdzie całe rodziny zażywały kąpieli w letnie, gorące dni. Dzieci zobaczyły również na zdjęciach jak wyglądały kiedyś środki miejskiej komunikacji oraz uliczny handel lodami i napojami do picia.
Na prezentowanych fotografiach starszaki doskonale rozpoznawały różnego typu obiekty: pomniki, zabytki, ośrodki kulturalne, sportowe i rekreacyjne. W trakcie spotkania zadawały naszemu gościowi mnóstwo pytań, na które Pani Krystyna cierpliwie udzielała wyczerpujących odpowiedzi.
Za cenny czas i barwne opowieści, które znacznie poszerzyły wiedzę o naszym mieście, składamy Pani Krystynie Zwolskiej serdeczne podziękowania!

Wanda Dynkwald

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>