Batoniki

We wtorek 12.01 na zajęcia zaprosiliśmy Panią Monikę Bojba, mamę Leszka i Wojtka Bojby z grupy Krasnoludków
i Smerfów. Mama jest Technikiem Technologiem Żywienia Zbiorowego i przygotowała dla nas przepis na przepyszne, pełne witamin batoniki.
Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci włożyły fartuszki, dokładnie umyły ręce i zabrały się do pracy. Nikogo nie trzeba było zachęcać do wykonywania poszczególnych zadań. Dzieci, próbując poszczególnych składników, przesypywały je do dużej miski i dokładnie je wymieszały.
Był to porządny ,,zastrzyk witaminowy” dla organizmu. Batoniki były szybkie do wykonania, a dzieci po jego zjedzeniu od razu miały lepszy humor. A taki posiłek szczególnie smakuje, nie tylko dzieciom… Kangurki poczęstowały wszystkie nasze Panie w przedszkolu, które przyznały, że batoniki są przepyszne.