POLICJANT W PRZEDSZKOLU

W tym roku szkolnym nasze przedszkole realizuje program edukacyjno-wychowawczy: „Jestem bezpiecznym przedszkolakiem”.

Celem programu jest wykształcenie u dziecka w wieku przedszkolnym umiejętności właściwego reagowania na zagrożenia i utrwalenie pozytywnych wzorców zachowań.

W dniu 8 września „Kangurki” i „Gumisie” uczestniczyły w pierwszym spotkaniu z pracownikami grup mundurowych. Odwiedził nas pan Policjant, który uczył dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, znaczenia podstawowych znaków drogowych oraz przypomniał jak bezpiecznie podróżować samochodem.

Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu gościa stanął na placu przedszkolnym. Chętne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie i dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć.

Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Spotkanie to będzie miało zapewne duży wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i dostrzeganie przez dzieci znaczenia jego pracy dla społeczeństwa.

Serdecznie dziękujemy Panu Policjantowi za to, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami oraz za wspaniałe upominki dla wszystkich grup. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

Wanda Dynkwald

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>