PLAMO(S)TWORY

W dniu 6 listopada „Kangurki” uczestniczyły w kolejnych warsztatach z cyklu SZTUKO(S)TWORY. Tematem zajęć były PLAMOSTWORY.

Dzieci poznały I akwarelę abstrakcyjną Wassily’ego Kandinsky’ego z 1910 r., która zainspirowała ich do pracy twórczej. Pierwszym zadaniem z jakim się zmierzyły było wykonanie najciekawszych plam barwnych za pomocą nietypowych narzędzi malarskich: gąbek, szczoteczek do zębów, strzykawek i pacek na muchy. Wielka kartka białego papieru zapełniła się różnobarwnymi plamami. Najtrudniejszym zadaniem okazało się znalezienie w plamach innych przedmiotów, rzeczy, zwierząt itp. i namalowanie ich czarnym tuszem. W tym wielobarwnym świecie plam i dziwnych stworów dzieci narysowały również siebie.

Wanda Dynkwald