Lubuski festiwal mini siatkówki

W dniach 20-21.09.2014 roku w hali sportowej I LO w Gorzowie Wlkp. odbył się Lubuski Festiwal Siatkówki.

Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej” zorganizowano pod patronatem Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Wojewody Lubuskiego i Kuratorium Oświaty.

Impreza zadedykowana dzieciom i młodzieży z lubuskich miast i gmin, dostarczyła niezapomnianych przeżyć związanych z grą w siatkówkę. Inspiracją do zorganizowania festiwalu i tym samym do promowania piłki siatkowej, były odbywające się po raz pierwszy w Polsce Mistrzostwa Świata. Dobra passa  polskich orłów, które poszybowały wysoko po złoty, siatkarski szczyt, jeszcze bardziej ubarwiła i dodała emocji dwudniowym rozgrywkom.

Wśród 24 drużyn z gorzowskich przedszkoli, odzwierciedlających reprezentacje państw – uczestników Mistrzostw Świata, znaleźli się nasi wychowankowie z grupy „Kangurków”, którzy występowali w barwach Meksyku. Nasze przedszkolaki bardzo dzielnie rywalizowały z innymi drużynami w grach i zabawach nawiązujących do piłki siatkowej. Pomimo tego, że nie zajęliśmy żadnego z czołowych miejsc, cieszyliśmy się ze wspaniałej zabawy i medali, które otrzymali wszyscy uczestnicy siatkarskich zmagań.

Jednocześnie, w ramach programu „Kibic na 6”, dużą uwagę poświęcono kulturze kibicowania. Nasi Rodzice, jako kibice naszej reprezentacji, spisali się również na medal. Pięknie zaprezentowali się w układzie tanecznym do meksykańskiej piosenki „La Cucaracha” – tatusiowie w słomkowych kapeluszach, a mamusie z czerwonymi różami we włosach.

Było kolorowo, kreatywnie, międzynarodowo i sportowo. Z udziałem przedszkolaków, nauczycieli, trenerów, przedsiębiorców, sponsorów i całych rodzin kibicujących swoim pociechom, stworzono prawdziwe siatkarskie święto.

Wanda Dynkwald

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>