LINIO(S)TWORY

W roku szkolnym 2014/15 grupa „Kangurków” uczestniczy w projekcie edukacyjnym dla przedszkolaków realizowanym w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wlkp.

  Warsztaty wprowadzają najmłodszych odbiorców sztuki w ciekawy świat najprostszych środków wyrazu plastycznego tj. linia i kreska, kolor, barwa i plama barwna, przestrzeń, kompozycja, światło, bryły i faktury. Podstawą każdego spotkania jest zabawa – czynnik pobudzający swobodną aktywność twórczą, samodzielność i umiejętność wypowiadania się w różnych technikach plastycznych.

Spotkania dają dzieciom przestrzeń do prac wielkoformatowych, projektów architektonicznych czy instalacji malarskich. Tworzą okazję do działań indywidualnych, jak i zespołowych oraz wypowiadania się na forum grupy rówieśniczej, w nowej, twórczej sytuacji. 

W dniu 10 października odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu SZTUKO(S)TWORY dla 4 i 5 – latków. Tematem zajęć były LINIO i KRESKOSTWORY. Podczas spotkania spróbowaliśmy poszukać odpowiedzi na pytania: gdzie mieszka linia? Czym możemy ją stworzyć? I gdzie w naszym ją zauważamy? Uczestnicy wspólnie wykonali przestrzenną instalację otoczeniu wykonaną z różnego rodzaju linii. W tej liniowej krainie zamieszkały również wykonane przez dzieci LINIO i KRESKOSTWORY.

Wanda Dynkwal

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>