JASEŁKA U KANGURKÓW

Wszyscy czekamy na Boże Narodzenie. Domowa krzątanina, zakupy, porządki, zapach pierników i świerkowych gałązek, błyszczące kolorami tęczy świecidełka i wystawy sklepowe towarzyszą grudniowym nastrojom.

Okres ten uwielbiają wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, które przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne i uczą się kolęd, pastorałek, wierszy o tematyce bożonarodzeniowej. W życiu przedszkolaka dzieją się wtedy rzeczy magiczne. Sale dziecięcych zabaw zmieniają swój wystrój na zimowo-świąteczny.

18 grudnia atmosferę świąt oddało najbardziej przedstawienie Jasełek przez dzieci z grupy „Kangurków”. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii przedstawili oni sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. W tym roku, oprócz postaci Maryi, Józefa, pasterzy i aniołów, w przedstawieniu pojawiło się także dwanaście miesięcy, które obdarowały Pana Jezusa wspaniałymi prezentami, m.in. truskawkami, piernikami, jabłuszkami oraz zabawkami.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wystawienie przedstawienia.
Następnie wszystkich uczestników spotkania zaprosiliśmy na warsztaty plastyczne, których celem było wykonanie ozdób choinkowych. Z kolorowych kartek powstawały przepiękne anioły, łańcuchy, gwiazdy, a także ptaki, kwiaty i motyle. Ubrana wspólnie choinka prezentowała się naprawdę wspaniale.