Wyjście do Szkoły Muzycznej

W dniu 17.05.2016r. dzieci z grupy Smerfów i Kangurków wybrały się do Szkoły Muzycznej mieszczącej się przy ulicy Teatralnej. Celem wycieczki było poznanie pięknego brzmienia różnych instrumentów muzycznych oraz sprawdzenie słuchu muzycznego naszych przedszkolaków. Dzieci wysłuchały gry na kilku znanych instrumentach: akordeonie, gitarze, perkusji i pianinie. Miały też okazję zobaczyć instrumenty, których nie widziały nigdy wcześniej. Atmosfera podczas pokazu była bardzo radosna, a dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały i oglądały prowadzącego. Kolejną atrakcją przygotowaną na naszych pociech były krótkie zajęcia w prawdziwej klasie, gdzie dzieci mogły zasiąść w ławkach szkolnych. Tam przeszły test sprawdzający ich umiejętności słuchowe. Radośni, uśmiechnięci i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do naszego przedszkola.

Anna Sywiec, Agata Tumicka