Wycieczka do Owczogrodu

przedszkole gorzow owczogrod 013

Dnia 18 czerwca dzieci z gr. III Smerfy i gr. IV Kangurki, w przepiękną pogodę, pojechały na wycieczkę do “Owczogrodu” w Rudnicy. Dzieci poznały pracę pasterza – pana Macieja, który oprowadził wszystkich po swoim gospodarstwie wiejskim.
Największą atrakcją było zwiedzanie owczarni oraz prezentacja psa zaganiającego rasy Border Collie.
Przedszkolaki podczas ciekawych zajęć miały za zadanie znaleźć skarb w ogromnym labiryncie
wykonanym z belek siana, kolejno, zabawowo doiły i strzygły planszowe owieczki.
Czas na świeżym powietrzu zajmowała również zabawa na znakomitym placu zabaw.
Po dużej ilości wiedzy i zabawy, dzieci z ogromnym apetytem zajadały kiełbaski z ogniska.
Na zakończenie, każdy przedszkolak wykonał pamiątkową pracę plastyczną z użyciem owczej wełny.