Wycieczka do lasu i spotkanie z leśnikiem grupy III i IV

16 października 2018 r nasze dzieciaczki miały okazję podziwiać las w malowniczej, przepięknej jesiennej barwie, a było to w Nadleśnictwie Kłodawa.
Pod opieką pani leśnik Kasi przejechaliśmy autokarem nad jezioro Grabino, a następnie udaliśmy się na wędrówkę ścieżką edukacyjną. Pani Kasia przekazała nam dużo ciekawych wiadomości na temat lasu i jego mieszkańców, zwróciła uwagę na różnorodność szaty roślinnej, a przede wszystkim przypomniała o właściwym zachowaniu w tym wyjątkowym miejscu.
Dzieci poznawały przyrodę nie tylko patrząc i słuchając, ale również za pomocą dotyku i węchu.
Mieliśmy okazję poprzytulać się do drzew, pogłaskać je i posłuchać „co pod korą piszczy”. Wszystkie dzieci z wielką radością przystąpiły do zadania jakim było zebranie do kubeczka zapachu lasu.
Pomimo, że nie udało nam się znaleźć żadnego grzybka, koszyczki dzieci i tak były wypełnione po brzegi przepięknymi szyszkami
z sosny wejmutki i kolorowymi liśćmi.
Na zakończenie wycieczki pani Kasia obdarowała dzieci znaczkami odblaskowymi z wizerunkiem zwierząt leśnych.
Bezpośredni kontakt z przyrodą sprawił nam wszystkim wiele radości.

Dziękujemy bardzo pani Kasi za dostarczenie dzieciom miłych przeżyć

Joanna Korosteńska