Wycieczka do lasu

20.10.2016r. dla dzieci z grup Smerfów i Kangurków był dniem pełnym wrażeń. Zaraz po śniadaniu dzieci wyjechały autokarem do leśniczówki w Dobrojewie. Celem wizyty w lesie była bezpośrednia obserwacja piękna jesiennej przyrody i uwrażliwienie na piękno jesiennego krajobrazu.

Na miejscu na przedszkolaków czekali już leśnicy: pani Teresa i pan Roch. Każda grupa wraz ze swoimi paniami
i pracownikami Nadleśnictwa poszła na spacer po lesie poszukiwać śladów jesieni. Pracownicy leśniczówki pokazali dzieciom, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo iglaste od liściastego. Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego niektóre drzewa są wycinane.

W Izbach Edukacji Leśnej dzieci mogły podziwiać zgromadzone tam okazy przyrodnicze i zadawać pytania, na które pan Roch chętnie udzielał odpowiedzi.

Wycieczka do leśniczówki w Dobrojewie- to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci, które poznawały przyrodę patrząc, słysząc i dotykając.

Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do naszego przedszkola. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce, którą z pewnością powtórzymy.

Anna Sywiec