Wróżby i czary w grupie Smerfów

Andrzejkowy zwyczaj wpisany w naszą Polską tradycję to czas wróżb, z których poznajemy swoją przyszłość, oczywiście
z przymrużeniem oka. Na zabawę Andrzejkową Smerfy zaprosiły rodziców w środę 28 listopada 2018r.
Biletem wstępu dla rodziców było miłe i uprzejme powitanie dzieci. Wszyscy wywiązali się z tego znakomicie.
Na początku poznaliśmy historię tego święta i wiemy, że dawno temu Andrzejki były świętem, kiedy wróżyły tylko panny. Dziś bawią się wszyscy bez względu na wiek, płeć czy stan cywilny.
Aby wróżby nam się spełniły rozpoczęliśmy zabawę odśpiewaniem magicznego zaklęcia i i złożeniem darów. Wróżby przeplatane były tańcami dzieci i rodziców. Dzieci świetnie się bawiły podczas wróżby z butami i z losowaniem serduszek z imionami przyszłego wybranka . Wspólnie rodzice i dzieci brali udział we wróżbie supełkowej, a następnie wróżbie z kolorowymi paskami bibuły.
Wiele emocji wywołała zabawa z miotłą, w której można było zdobyć order czarnego kota. Każdy rodzic wraz z dzieckiem wykonał
z papieru swojego prywatnego wróżbitę.
Losując cukierki z wróżbą przedszkolaki dowiedziały się kim zostaną w przyszłości i co je wkrótce spotka. Dla rodziców każde dziecko wylosowało balonik z wróżbą w środku, oczywiści zabawną.
Kulminacyjną częścią spotkania było oczywiście lanie wosku. Dzieci bawiły się znakomicie, mamy nadzieję, że rodzice również.

Joanna Korosteńska