Wizyta w „Korsakówce”

Dnia 28.01.2019 dzieci z grupy Smerfów i Kangurków wybrały się do Leśniczówki „ Korsakówka” w Nadleśnictwie Kłodawa. Jak zawsze czekała na nas Pani Kasia Grześkowiak. Tym razem na dzieci czekały „skrzydlaci przyjaciele”. Pani Kasia przygotowała dla przedszkolaków lekcję dotyczącą ptaków, które można spotkać zimą. Były wśród nich: Sikorki, Gile, Wróble, Jemiołuszki, Rudziki. Nasze przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda każdy z tych ptaszków, co jest jego ulubionym przysmakiem oraz gdzie go można spotkać, jak wygląda jego gniazdo, oraz  jakie ma zwyczaje. Nie lada atrakcją dla naszych przedszkolaków była możliwość wysłuchania śpiewu każdego z ptaszków. Pani Kasia przygotowała również dla każdego dziecka obrazek Sikorki Bogatki. Na pożegnanie każdy przedszkolak otrzymał drobny upominek. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w Leśniczówce. Pani Kasi serdecznie dziękujemy za tak wspaniałą lekcję przyrody.

Kinga Fołta