„W Krainie Bajek i Baśni”

27 listopada w  Przedszkolu Miejskich nr 25 odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Bajkach i Baśniach”, który objęty był honorowym patronem Dyrektora Teatru im. J. Osterwy Jana Tomaszewskiego. Przedstawicielami naszej placówki były: Zosia i Zuzia z grupy Kangurków oraz Tymek z grupy Smerfów. W świat bajek i baśni zabrały nas dzieci z tamtejszego przedszkola, które zaprezentowały krótki występ artystyczny. 

Po przedstawieniu nastąpiło oficjalne otwarcie zmagań konkursowych przez Panią Gabrysię- jedną z organizatorek turnieju. W szranki stanęło ze sobą sześć drużyn z gorzowskich przedszkoli. Dzieci  musiały wykonać szereg zadań związanych z tematyką konkursu. Pojawiły się pytania sprawdzające znajomość bajek i baśni, które nie sprawiły naszym uczestnikom najmniejszych trudności. Nad całością czuwało jury, które składało się z przedstawicieli Przedszkola nr 25, Dyrektora Teatru im. J. Osterwy i inni.

Po konkursowych zmaganiach jury udało się na obrady w trakcie których młodzi uczestnicy konkursu wraz z paniami wychowawczyniami udali się na słodki poczęstunek. Po krótkiej przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników, które nie pozostawiły wątpliwości ponieważ wszystkie przedszkola zajęły pierwsze miejsce. Po rozdaniu dyplomów i nagród przyszedł czas na wspólne zdjęcie i pożegnanie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Anna Sywiec

 

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>