Turniej międzyprzedszkolny „Zdrowie na 6”

Tegoroczny Turniej Międzyprzedszkolny od hasłem „Zdrowie na 6” był jednym z wielu przedsięwzięć, jakie nasze przedszkole zrealizowało w ciągu całego roku w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej. Naszym celem jest bowiem wyrabianie w przedszkolakach właściwych postaw i nawyków żywieniowych, poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie.
W związku z powyższym dnia 28.04.2016r. w naszej placówce spotkały się dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli, tj. PM18 i PM25. Celem naszego spotkania było sprawdzenie wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Na początku odbyły się prezentacje każdej grupy wybranym okrzykiem, rymowanką lub piosenką, a specjalnie dla naszych gości, dzieci z grupy Kangurków, pod okiem Pani Joanny Korosteńskiej, przedstawiły teatrzyk pt.”Witaminki dla Królewny Marcelinki”. Tematem przewodnim wystąpienia była oczywiście zdrowa żywność oraz wpływ witamin na nasze zdrowie.
Wybrane 4-osobowe reprezentacje przedszkoli zmagały się w 7 konkurencjach, m.in.: układaniu piramidy żywienia, rozwiązywaniu zagadek smakowych, piciu soku przez słomkę oraz wykazaniu się znajomością zasad bezpiecznej zabawy. Podczas turnieju odbyło się również zadanie ruchowe, w którym dzieci musiały wykonać zestaw ćwiczeń gimnastycznych w rytm muzyki.
Punktem kulminacyjnym spotkania było wykonanie przez naszych małych zawodników owocowych sałatek. Mieli oni do wyboru całą gamę zdrowych składników: mandarynki, gruszki, jabłka, winogrona, banany, truskawki.
Okazało się, że dzieci mają nie tylko dużą wiedzę o tym, co należy spożywać, a czego nie, ale również są pomysłowe i zwinne.

Nad przebiegiem turnieju czuwało Jury, w skład którego weszły: Pani Dyrektor Ewa Bandkowska oraz nauczycielki z przybyłych przedszkoli. Była bardzo udana zabawa. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały dyplomy z podziękowaniami za udział w turnieju, gry edukacyjne oraz smaczne i zdrowe upominki.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom z wspólną zabawę, mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Organizatorzy: Anna Sywiec i Agata Tumicka