Smerfy w ŚWIECIE BŁĘKITU

Dnia 21 kwietnia Smerfy ponownie udały się do Miejskiego Ośrodka Sztuki na drugie już zajęcia z cyklu Sztuko(s)twory. Tym razem dzieci odwiedziły „Świat błękitu”, poznały różne rodzaje kolorów niebieskich. Nauczyły się jak rozjaśniać i wypełniać nimi przestrzeń dużej kartki papieru.

Smerfy pracowały również w technice szablonów i w dziwnych kształtach plam barwnych spróbowały poszukać innych rzeczy i przedmiotów, a inspiracją działań artystycznych był dla nich obraz abstrakcyjny Wassily’ego Kandinsky’ego pt. „Błękit nieba”.

Nasi podopieczni pracowali z bardzo wielkim zaangażowanie, a owoc ich ciężkiej pracy można zobaczyć w placówce naszego przedszkola.

Anna Sywiec, Kinga Fołta