Pokaz pierwszej pomocy

13 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla 5-6 latków z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadził pani Agnieszka Stando, która specjalizuje się w tej dziedzinie.

Opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pani Agnieszki dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia i utraty przytomności. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych
z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Oczywiście szkolenie nie zrobi z przedszkolaków profesjonalnych ratowników, ale nauczy dzieci radzenia sobie
w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie
z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny a Pani Agnieszka sprawiła, że każdy przedszkolak chętnie brał udział w zajęciach. Dziękujemy!

Anna Sywiec