Pa, pa , pa …tak orkiestra dęta gra

11 stycznia 2019r. grupa Smerfów udała się na pierwsze (spośród pięciu) muzyczne spotkanie warsztatowe do MCK, prowadzone przez kapelmistrza i muzyków Gorzowskiej Orkiestry Dętej.
W czasie pierwszego spotkania zapoznaliśmy się z instrumentami dętymi drewnianymi – fletem, klarnetem i saksofonem.
Dzieci poznały budowę, brzmienie tych instrumentów, a niektóre mogły spróbować zagrać na nich. Okazało się, że wydobyć dźwięk
z takiego instrumentu nie jest łatwą rzeczą.
Mieliśmy okazję pomuzykować wspólnie z kapelmistrzem orkiestry panią Anią, do czego nie trzeba było zachęcać nasze dzieciaczki.
Następnie każde dziecko mogło wykazać się kreatywnością w czasie tworzenia swojego własnego instrumentu, którym tym razem była fletnia Pana.
Wszystkie dzieci wyszły z zajęć radosne i uśmiechnięte i nie mogą doczekać się następnego spotkania, które odbędzie się w lutym.

Joanna Korosteńska