MAMY ZWYCZAJ TAKI, ŻE ZIMĄ DOKARMIAMY PTAKI

Nasze przedszkole podejmuje różnorodne działania kształtujące wrażliwość dzieci na potrzeby innych. Co roku, gdy nadchodzi zima, troszczymy się o naszych małych, pierzastych przyjaciół. Przedszkolaki, wspólnie z rodzicami, wykonują w swoich domach różnego typu karmniki, które później rozwieszamy na terenie naszego ogrodu, a także w pobliżu przedszkola. W tym roku, udaliśmy się nad pobliską Kłodawkę, aby tam właśnie otworzyć „ptasią stołówkę”. Z przygotowanego przez nas poczęstunku chętnie skorzystali nie tylko goście karmników, ale także kaczuszki – łakomczuszki, które śmiało podchodziły do dzieci, prosząc je o pyszne ziarenka. „Mali przyrodnicy” obiecali, że wraz z rodzicami, będą odwiedzać te miejsca, w których na ich pomoc czekają głodne ptaszki. Mamy nadzieję, że słowa dotrzymają!

Wanda Dynkwald