Jesienny koncert

Pod tym hasłem, w dniu 22 listopada 2017 r., w grupie „Smerfów” odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. W trakcie spotkania dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom program artystyczny związany tematycznie z jesienią. Były wiersze, piosenki o warzywach
i owocach, kolorowych liściach, kapryśnej pogodzie, a także taniec – „Jesienny kujawiaczek”.
Po zakończeniu części artystycznej nadszedł czas na zabawę. „Smerfy” bardzo chętnie „zamieniły się w owoce”, aby wspólnie z rodzicami przygotować „Sałatkę owocową” (zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej). Wiele radości sprawił wszystkim „Jesienny mecz”, który polegał na rywalizacji dzieci i rodziców w odrzucaniu na pole drużyny przeciwnej, wykonanych z pianki liści. Wygrywała ta drużyna, która miała po swojej stronie mniej liści od przeciwników. Wyniki były różne, gdyż wszyscy zacięcie walczyli o zwycięstwo.
Kolejnym punktem spotkania było wykonanie przez dwuosobowe zespoły (rodzic + dziecko) pracy plastycznej – „Jesiennego obrazka”,
z wykorzystaniem kolorowych kartek i zasuszonych, jesiennych listeczków. Dzięki tej „zabawie z wyobraźnią” powstały bardzo oryginalne obrazy zwierząt, roślin, przedmiotów i postaci z bajek.
Na zakończenie zajęć, wykorzystując nagranie muzyki relaksacyjnej, zaproponowaliśmy naszym gościom wykonanie „Jesiennego masażyku” według Marty Bogdanowicz.
Mamy nadzieję, że dla wszystkich -tych małych i dużych – uczestników spotkania, był to miły czas, spędzony w radosnej atmosferze.

Wanda Dynkwald