III warsztaty z cyklu Sztuko(s)twory „Kółkowe miasto”

19 maja grupa Smerfów brała udział w kolejnych warsztatach z cyklu Sztuko(s)twory w Miejskim Ośrodku Sztuki. Tym razem tematem zajęć było „Kółkowe miasto”. Dzieci stworzyły przestrzenną makietę miasta, wykorzystując różnego rodzaju koła i walce. W trakcie warsztatów przedszkolaki poznały ciekawe rozwiązania architektoniczne, a następnie z kartonowych pudełek stworzyły makietę miasta.
Zajęcia miały na celu pobudzenie wyobraź ni i kreatywności, rozwijanie indywidualnych zdolności twórczych dziecka oraz stworzenie prostych form przestrzennych, które można podziwiać w sali Smerfów.

Anna Sywiec
Kinga Fołta