Halloween na wesoło

Ostatni piątek października przebiegał w grupie Smerfów pod hasłem „Halloween na wesoło”. Dzieci przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry, diabełki lub ukryły twarze za maskami. Przedszkolaki uczestniczyły w licznych konkursach, zabawach i tańcach. Był taniec z miotłą, opowiadanie mrocznej historii, owijanie „mumii” papierem oraz wyławianie jabłka pływającego w misce z wodą, bez użycia rąk, a także wiele innych rozrywek.

Punktem kulminacyjnym spotkania były zabawy przy muzyce, tańce i pląsy przeplatane owocowym poczęstunkiem. Całemu spotkaniu towarzyszyła aura tajemniczości i rzeźbione dynie, wykonane przez dzieci wspólnie z rodzicami. Bardzo dziękujemy za duże zaangażowanie i chęć współpracy.

Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem. I choć tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczyć dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>