English is fun!

25 maja odbyły się zajęcia pokazowe z języka angielskiego pt. ‘English is fun’, na które zaproszeni zostali rodzice dzieci z grupy Smerfów. Głównym celem był pokaz wiedzy i umiejętności językowych nabytych przez dzieci w tym roku szkolnym.

Zajęcia miały też na celu zaprezentowanie sposobów i metod nauczania języka angielskiego. Rodzice mogli zobaczyć postępy swoich pociech, poczynione w nauce języka obcego.

Starano się pokazać jak, w prosty sposób, poprzez zabawę, muzykę i taniec, można zaciekawić dzieci do nauki. Zagadnieniem przewodnim były zwierzęta wiejskie. Na tablicy prezentowane były ilustracje zwierząt i ich posiłków, które dzieci musieli nazwać i odpowiednio przyporządkować. Po wprowadzeniu do tematu, wiedza teoretyczna wykorzystana została w praktyce. Podczas krótkiego przedstawienia Smerfy zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Przedstawił także wiele piosenek ruchowych opartych na metodzie TPR (metoda reagowanie całym ciałem: Total Physical Response), powtarzały i utrwalały zdobytą wiedzę. Metoda ta, parta jest na reakcji motorycznej dziecka, dlatego odpowiada na jego stałą potrzebę ruchu. Dzięki TPR zajęcia poświęcone nauce języka obcego są atrakcyjniejsze. Pobudzona jest pamięć motoryczna, dzięki czemu unika się znudzenia dzieci i utraty koncentracji.

Smerfy zaśpiewały także piosenkę pt. ‘Good Morning, Mama’ i ‘Good Morning, Papa’ dla swoich rodziców z okazji zbliżającego się ich święta. Występ zadowolił widzów, wywnioskować to można było po ich dumnych minkach. Dzieci zaprosiły także swoich rodziców do wspólnej zabawy- razem z rodzicami zaśpiewali i zatańczyli wesoło do piosenki ‘The Hokey Pokey’. Przedszkolaki zostały nagrodzone za dobre zachowanie i aktywny udział gromkimi brawami, a następnie wspólnie z rodzicami wykonali zwierzątko metoda origami.

Założony cel zajęć z pewnością został zrealizowany, po rozmowie z rodzicami otrzymano informację zwrotną, że widzą oni efekty nauki języka angielskiego u swoich pociech i są mile zaskoczeni, że dzieci tak szybko przyswajają język obcy. Ale nie ma się czemu dziwić, gdyż umysł dziecka jest w tym wieku bardzo chłonny; posiadają oni naturalną ciekawość świata i chęć do nauki. Widać, że nauka języka angielskiego jest przede wszystkim przyjemnością. Życzę im, aby ta przyjemność trwała długie lata, a przybyłym rodzicom i innym członkom rodziny serdecznie dziękuję za przybycie i aktywny udział w zajęciach.

Zapraszam także do obejrzenia filmiku z zajęć, który znajdziecie Państwo w „Galeria->Filmy”.

Prowadząca: Anna Sywiec

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>