Dzień Dziecka w Smerfach i Kangurkach

przedszkole gorzow nr 6 dzien dziecka 025

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie
w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

W tym roku, w naszym przedszkolu, dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy zorganizować Dzień Dziecka na placu przedszkolnym.

Była to okazja do zaprezentowania przez dzieci swojej sprawności fizycznej, gdyż naszym głównym gościem byli trenerzy „Drużyny Kangura”, którzy to systematycznie prowadzą zajęcia sportowe w naszej placówce.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały poszczególne konkurencje sportowe takie jak np: slalom z piłką, rzuty do kosza oraz trafienia do bramki.

Po bardzo aktywnych zajęciach sportowych panie wychowawczynie zaproponowały dzieciom zabawy z LIMBO oraz zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Były też zabawy muzyczno-ruchowe oraz malowanie buziek.

Na zakończenie tego pełnego atrakcji dnia każdy Smerf i Kangur wyszedł z placówki z kolorowym balonek i wielkim uśmiechem na twarzy. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki długo będą wspominały ten dzień!

Anna Sywiec

Monika Sadowska