Bezpieczna zerówka

Akcja „Bezpieczny Przedszkolak”

08.09 2014 odwiedził nas pan policjant , który uczył dzieci prawidłowego przejścia przez jezdnię , znaczenia podstawowych znaków drogowych oraz przypomniał jak bezpiecznie podróżować samochodem. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia n z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął przed przedszkolem. Chętne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie i dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć.

08.10.2014 gościliśmy w przedszkolu strażaków. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka , jakie zadania wykonuje. Strażak uczulił dzieci na zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw w domu oraz omówił sposoby postępowania i zachowania się w sytuacji zagrożenia . Strażacy zrobili dzieciom wielką frajdę ponieważ przyjechali na nasz plac samochodem strażackim i zaprezentowali jego wyposażenie.

17.10.2014 r. w naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela Straży Miejskiej. W spotkaniu wzięły udział dwie starsze grupy wiekowe. Podczas pogadanki dzieci zapoznały się z pracą strażnika, oglądały elementy umundurowania. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze .

Ponadto dzieci dowiedziały się o bezpiecznych zachowaniach podczas  spotkania z obcym psem. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem strażnika, przećwiczyły i utrwaliły sobie pozycję żółwia.

Wszystkie spotkania dostarczyły dzieciom wielu wrażeń .

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>