„Zabawy z balonami”

W dniu 19 stycznia, w grupie „Gumisiów”, odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Kodowania na dywanie”. Tematyka związana była z balem karnawałowym. W ich trakcie dzieci klasyfikowały sylwety balonów ze względu na kolor, wzór, barwę doczepionego sznurka. Przeliczały baloniki, porównywały ich liczbę, stosując określenia: tyle samo, mniej, więcej, o jeden więcej, o jeden mniej. Układały szeregi rytmiczne z balonów i odzwierciedlały układ ruchem: klaśnięcie, tupnięcie, podskok. Tworzyły pary taneczne na podstawie doboru takiego samego koloru balona lub wzoru na nim, i wesoło pląsały przy piosence „Bal baloników”.

Na swoich indywidualnych kratownicach przedszkolaki odzwierciedlały układ balonów prezentowany przez nauczyciela. Ostatnim zadaniem, do którego zostały wykorzystane karty pracy, było odwzorowanie za pomocą obrazków układu balonów na kartce.

Wszystkie „Gumisie” bardzo się starały, aby prawidłowo wykonać każde zadanie. Wszystkie też otrzymały stosowną pochwałę po zakończonych zajęciach.

Wanda Dynkwald