Śpiewamy dla Niepodległej

14 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej . Konkurs skierowany został do dzieci wszystkich grup i ich rodziców i jak się okazało spotkał się z dużym odzewem.
Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych ponadpokoleniowych spotkań muzycznych oraz popularyzacja polskich pieśni i piosenek patriotycznych.
Gośćmi spotkania byli harcerze, którzy zaśpiewali kilka znanych pieśni patriotycznych, a ich mundurki i występ zrobiły na naszych przedszkolakach wrażenie.
Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniały piękne stroje. Repertuar artystów był bardzo szeroki, a najczęściej wykonywaną piosenką była „Szara piechota”.
Jury miało bardzo trudne zadanie i jego obrady były doprawdy burzliwe. W wyniku obrad przyznano 3 miejsca główne oraz siedem wyróżnień
I miejsce zdobyła Maja Laufer wraz z mamą za wykonanie piosenki „Białe róże”
II miejsce otrzymała Laura i Tymek Wojner z mamą za piosenkę „Uwięziony ptak”
III miejsce przyznano Martynce Matkowskiej z mamą, które zaśpiewały „Przybyli ułani”
Wyróżnienia otrzymali: Ksawery Dolata z mamą, Jaś Wojnarski z tatą, Piotr Kołupajło z mamą, Wiktor Fołta z tatą, Antoś Słabisz
z wujkiem, Leszek Bojba z rodziną, Antoś i Jeremi Gromadecki z rodzicami.
Zwycięzcy i pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami.
Dzieci i ich rodzice dostarczyli nam wszystkim wielu wzruszeń i pozytywnych emocji.

Joanna Korosteńska