Podsumowanie listopadowego czytania w grupie Gumisiów

W listopadzie grupa Gumisiów brała udział w projekcie czytelniczym „Listopadowe czytanie”. Każde dziecko otrzymało dzienniczek, w którym rodzice przez 21 dni dokumentowali swoim podpisem czytanie dziecku przez minimum 10 minut. Za każdy podpis dzieci otrzymywały naklejkę, którą mogły wkleić do dzienniczka.

Projekt miał na celu nie tylko wyrobienie nawyku czytania dzieciom każdego dnia, ale także miał zwrócić uwagę rodziców na to, jak bardzo ważny jest czas spędzony z dzieckiem i poświęcany tylko dziecku.

Gumisie chętnie opowiadały o przeczytanych bajeczkach, baśniach, opowiadaniach i mam nadzieję, że będą zachęcać swoich rodziców do spędzania czasu ze sobą i z książką.

Monika Sadowska