Najmłodsi w lesie

Czwartek (11.10) dla Krasnoludków i Gumisiów był dniem pełnym wrażeń. Dwie najmłodsze grupy oraz nauczycielki, zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do leśniczówki w Dobrojewie. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy „pani Jesień” już zawitała.

Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie poszukiwać śladów jesieni. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Anna Sywiec