Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Od września 2018 roku w grupie Gumisiów realizowany jest ogólnopolski projekt pt.: „Mały Miś świecie wielkiej literatury”, który cieszy się wśród dzieci wielkim powodzeniem. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały grupową maskotkę- Misia, którego nazwały „Krzyś”. „Czytające przedszkolaki” to tytuł pierwszego modułu realizowanego w ramach projektu. Trwają właśnie czytelnicze odwiedziny w domach przedszkolaków, a Miś Krzyś wyposażony został w dzienniczek, w którym rodzice wpisują tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonują pamiątkowy rysunek lub też odrysowują swoją dłoń dla Misia.

W ramach II modułu „Mały Mis uczy samodzielności”, dzieci przygotowały książkę aktywności oraz wykonały Kodeks Przedszkolaka, a ten został zaakceptowany przez wszystkie dzieci. Już wkrótce rozpoczniemy kolejny moduł III (100-lecie niepodległości. Pokaż radość, Przedszkolaku!), w którym to Gumisie staną się prawdziwymi patriotami.

Poniżej fotorelacja z dotychczasowych działań.

Anna Sywiec