„Kosmiczna podróż” – zajęcia z cyklu „Kodowanie na dywanie” w grupie II

W dniu 16 lutego, w ramach realizacji tematyki kompleksowej „Kosmos”, w grupie „Gumisiów” odbyły się  kolejne zajęcia z zakresu kodowania.

Wprowadzeniem do tematu dnia było rozwiązanie zagadki obrazkowej – odkodowanie obrazu rakiety na kratownicy. Następnie, wykorzystując opowieść ruchowo – pantomimiczną, przedszkolaki wyruszyły w podróż na Marsa. W Kosmosie, po powitaniu z Ufoludkami, mali kosmonauci wesoło bawili się z kosmitami, naśladując sposób ich poruszania i wydawanie przez nich dźwięki. Po powrocie na Ziemię dzieci układały, według wybranego przez siebie wzoru, kolorową rakietę  z wyciętych z papieru figur geometrycznych.

„Kosmiczna podróż” była dla naszych „Gumisiów” nie tylko wspaniałą zabawą, ale także ciekawą lekcją wiedzy
o Kosmosie i okazją do nabywania nowych umiejętności związanych z programowaniem.

Anna Sywiec