„ Kolorowy potwór” – spotkanie z Teatrem Kamishibai

W ferie grupa dzieci 4 i 6 – letnich po raz drugi już odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną. Tym razem podczas spotkania z Teatrem Kamishibai dzieci wysłuchały bajki Anny Llenas „ Kolorowy potwór”. Jest to opowieść o potworze, któremu poplątały się emocje. Przedszkolaki uczyły się rozpoznawać i nazywać emocje: strach, smutek, radość, miłość, gniew. Każda z tych emocji jest dzieciom dobrze znana, jednak nie zawsze wiedzą jak można je okazać, a także jak sobie z nimi poradzić. Dzieci wzięły udział w zabawie Kostka emocji, gdzie mogły wyrazić każdą z tych emocji w swój sposób. Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał rysunek, na którym odzwierciedlił swój nastrój tego dnia.

Kinga Fołta