Gumisie w muzeum

08 maja 2018 r  grupa „Gumisiów” wybrała się na wycieczkę do Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta  w Gorzowie Wlkp. Wizytę
w muzeum poprzedziły informacje o tym, po co zakłada się  obiekty muzealne, co się w nich gromadzi, czym są zabytki i eksponaty,  jak zachowujemy się w muzeum.

Na wstępie udaliśmy się do parku przy willi wsłuchując się w świergot ptaków i dokładnie obejrzeliśmy  zabytkowy budynek  z zewnątrz.
Z wielkim zaciekawieniem dzieci przekroczyły próg muzeum i słuchały uważnie objaśnień  przemiłej pani, która nas oprowadzała po obiekcie. Zachwyt wśród dzieci wzbudzały ogromne żyrandole, pięknie zdobione meble, obrazy wiszące na ścianach, ale przede wszystkim przestronne sale. Wszystkie przedszkolaki zachowywały się ostrożnie  i w skupieniu oglądały zgromadzone eksponaty. Wróciliśmy  do przedszkola pełni wrażeń.

Byliśmy  w muzeum po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni.

Joanna Korosteńska