Gumisie uczą się kodowania

W grudniu odbyły się w grupie II  kolejne zajęcia z cyklu  „Kodowanie na dywanie”. W zajęciach listopadowych dzieci grupowały  elementy w zbiory według wielkości oraz  koloru,  umieszczały  przedmioty w tabeli według podanego kodu.

Bawiliśmy się w kodowanie wykorzystując kolorowe kubki.

Tym razem dzieci   segregowały  przedmioty ze względu na kolor i kształt, rozwijały orientację przestrzenną
w zabawie „Sklep z bombkami” z wykorzystaniem  dużej maty do kodowania. Dzieci ozdabiały w grupach sylwety bombek , oczywiście uwzględniając zakodowaną na niech  informację,.  Prace dzieci  ozdobiły naszą salę. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości.

Joanna Korosteńska