WIOSENNE SPOTKANIA

W dniu 18 maja 2016 r. nasze „Krasnoludki” zaprosiły swoich rodziców do wspólnej zabawy pod hasłem „Wiosenne spotkania”.
Podczas imprezy maluchy zaprezentowały krótki program artystyczny, związany z realizowaną w grupie tematyką kompleksową „Wiosna na łące”. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o powrocie bocianów z dalekiej Afryki, rechoczących żabkach i wesołych pszczółkach. W sali pojawiła się Pani Wiosna, a także niedźwiadek – wielki śpioch, który nie mógł wybudzić się z długiego, zimowego snu. Dopiero, gdy usłyszał bzyczenie pszczółki, zerwał się z głośnym okrzykiem „miód!”..
W zabawie „Mieszkańcy łąki” maluchy zamieniły się w zwierzątka, m.in. w ślimaka, biedronkę, zajączka, konika polnego czy motylka. Kolejno wywoływana przez nauczycielkę grupa zwierząt chowała się przed gorącymi promieniami słońca pod ogromnym „ parasolem”, utworzonym przez Rodziców z animacyjnej chusty.
W trakcie spotkania „Krasnoludki” nauczyły swoje mamusie i tatusiów wiosennych zabaw przy muzyce. Wspólnie wykonaliśmy „Kaczy taniec”, a także „Taniec Mai”.
Techniką origami, z wykorzystaniem różnej wielkości kolorowych kółek, stworzyliśmy różne małe zwierzątka
i rośliny, a następnie przykleiliśmy je na zielonym brystolu. W ten sposób powstał kolorowy plakat, obrazujący wiosenną łąkę.
Zajęcia otwarte pozwoliły maluchom na zaprezentowanie swojej wiedzy i umiejętności najbliższym członkom rodziny, a rodzicom stworzyły możliwość obserwacji swojej pociechy na tle grupy. Ale najważniejsze jest to, że rodzinne spotkanie było wspaniałą okazją do wspólnej zabawy.

Wanda Dynkwald

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>