Straż Pożarna w przedszkolu

W dniu 22 czerwca 2016 roku, w ramach profilaktycznej akcji prowadzonej w naszym przedszkolu – „Przedszkolak bezpieczny na wakacjach”, odbyło się spotkanie ze Strażą Pożarną.
„Krasnoludki” i „Gumisie” dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, udzielania pomocy ludności w przypadku powodzi czy ratowania zwierząt.
W trakcie wizyty strażacy zapoznali dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, sposobami postępowania w sytuacji zagrożenia pożarem. Goście apelowali do przedszkolaków o zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw w domu i na świeżym powietrzu. Utrwalone też zostały numery alarmowe: 998 i 112, które każde dziecko znać powinno.
Jak zwykle, największe zainteresowanie wśród naszych wychowanków wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Goście zaprezentowali nam sprzęt pożarniczy i ratownictwa drogowego. Wielką frajdą było dla dzieci przymierzanie strażackiego hełmu, a także wsiadanie do środka samochodu, który „ruszał” do akcji z wyciem syreny.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego poznały ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, a także nabyły cenną wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. Wiedza ta utrwalana będzie w trakcie zabaw i zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły w razie zagrożenia udzielić pomocy sobie i innym.

Wanda Dynkwald