Park Dinozaurów

Dnia 25.05.2017 nasze przedszkolaki z grupy Krasnoludków oraz Gumisiów wybrały się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich.
Park natychmiast urzekł dzieci swoim wyjątkowym klimatem, a najbardziej leśna ścieżka edukacyjna z czterdziestoma naturalnej wielkości modelami prehistorycznych gadów. Pani przewodnik krętym szlakiem zatopionym w zieleni prowadziła nas po kolei przez okresy geologiczne pokazując jak rozwijało się życie na Ziemi. Podczas spaceru cofnęliśmy się w czasie o setki milionów lat. Do czasów pierwszych płazów i ogromnych ważek, zobaczyliśmy jak wyglądały pierwsze ssaki i stanęliśmy oko w oko z dinozaurami – największymi zwierzętami jakie kiedykolwiek żyły na ziemi.
Kiedy przeszliśmy dalej nasze zainteresowanie wzbudziło „Oczko wodne”, w którym obserwowaliśmy wspaniałe kolorowe karasie, jazie i karpie koi. Nie lada atrakcję stanowił oczywiście plac zabaw z ukrytym w piasku szkieletem tyranozaura do odkopania.
Wycieczka w prehistorię była niezapomnianym przeżyciem i dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Miło spędzając czas, można było się wiele nauczyć i dowiedzieć o ewolucji życia na ziemi.

Kinga Fołta

 

Skomentuj

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>