OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA

przedszkole gorzow nr 6 obchody Światowego dnia zespołu downa 002

21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny, ale nie tylko…

To także, od 2005 roku Światowy Dzień Zespołu Downa. Wybór tego dnia to nie przypadek. To dzień narodzin przyrody po zimie, ale również symbol istoty zaburzenia. Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami chorymi na Zespół Downa. Chcąc uwrażliwiać nasze maluchy na krzywdę innych i podnosić świadomość nie tylko najmłodszych dnia 19.03.2021r. przyszliśmy do przedszkola ubrani w skarpetki NIE DO PARY… Dzieci tego dnia dowiedziały się, że są wśród nas osoby potrzebujące pomocy oraz w pewien sposób różniące się od nas. Mając na uwadze, że dzień ten połączony został z Pierwszym Dniem Wiosny posadziliśmy kwiatki jako symbol nowego życia.

Katarzyna Piasecka