Krasnoludki w kosmosie

Tydzień od 8 do 12 lutego upłynął w grupie trzylatków pod hasłem „Poznajemy kosmos”.
Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Przedszkolaki oglądały różne książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Wspólnie zastanawialiśmy się też, czy UFO tak naprawdę istnieje i jak mógłby wyglądać przybysz z kosmosu.
„Maluchy” chętnie bawiły się przy piosence „Trzej kosmici”, konstruowały z klocków statki kosmiczne, malowały farbami postać ufoludka, a także z wielkim zapałem wykonywały wszystkie ćwiczenia w zabawie ruchowo – naśladowczej „Sprawni jak Kosmici” .
Wiele radości sprawiło „Krasnoludkom” ozdabianie skonstruowanej przez nauczycielki kosmicznej rakiety. Wybierając się w kosmiczną podróż marzeń, maluchy serdecznie żegnały się ze swoimi Paniami, obiecując szybki powrót na Ziemię, do swojego przedszkola.