Krasnoludki pieką świąteczne pierniczki

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Dzisiaj w naszej grupie unosił się zapach korzennych przypraw.

22 grudnia dla dzieci 3-letnich był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki, po czym poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. „Wisienką na torcie” było zdobienie przez dzieci świeżo upieczonych pierników, co sami możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Anna Sywiec