KRASNOLUDKI DBAJĄ O PTAKI

Zajęcia realizowane w toku styczniowej tematyki kompleksowej „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” miały na celu utrwalenie wiadomości o ptakach zimujących w Polsce (wygląd, pożywienie) oraz wskazanie dzieciom sposobów udzielania im pomocy w tak trudnym dla nich okresie – budowa karmników, dokarmianie ptaków na zamarzniętych rzekach, stawach. Nasze „Krasnoludki” poznały sposoby dbania o ptaki, a także podjęły konkretne działania w tym kierunku. Zaopatrzone w ptasią karmę, zgromadzoną w przedszkolu dzięki rodzicom, udały się nad pobliską Kłodawkę, aby napełnić głodnym kaczuszkom ich puste brzuszki. Maluchy były bardzo zadowolone, gdy kaczki zbliżały się do nich, aby skorzystać z poczęstunku. Uroczyście przyrzekły, że zawsze będą pamiętać o dokarmianiu biednych, głodnych ptaszków. Ciekawe, czy dotrzymają złożonej obietnicy?